חינוך גופני

מטרת העל של התכנית הכללית בחינוך הגופני היא לעצב, לפתח ולטפח אצל הפרט דפוסי פעילות גופנית וספורטיבית לפי היכולת האישית שלו, כדי להבטיח לו איכות חיים, בריאות ואישיות הרמונית בהווה ובעתיד. על פי עקרונות אלה מציבה תוכנית הלימודים בבית ספרנו יעדים בתחום הגופני, החברתי, ההכרתי והרגשי. בכך היא באה לסייע לתלמידים להתאים את עצמם לדרישות החברה ולאתגרים החדשים .

פרטים נוספים

אנגלית

English has been described as “the language of opportunity”. Do you know why? Because the English Language is not only an effective tool for communicating thoughts and ideas, but it’s also a great way to establish and improve friendships, cultural ties and economic relationships.

פרטים נוספים

מתמטיקה

כבר בעת העתיקה קנתה המתמטיקה "מקום של כבוד" במסגרת החשיבות שמקנה לה החברה. יישומים מתמטיים נדרשים במקומות רבים מחיינו: החל מביצוע פעולות יום-יומיות כמו בישול או נהיגה, המשך בכלכלת הבית וכלה במדעים המדויקים וענפי ההנדסה והטכנולוגיה, שרובם עתירי מתמטיקה. כלים מתמטיים רבים, בפרט כלים של אריתמטיקה יסודית כגון מנייה וארבע פעולות החשבון, נחשבים כחלק אינטגרלי של האוריינות.

פרטים נוספים

ספרות

"יש אומרים שתכליתו של כל סיפור היא לתת סדר במציאות. לא רק סדר של זמנים, אלא גם מעלות של חשיבות. ויש אומרים שכל סיפור בא לעולם רק כדי לענות על שאלות." מאיר שלו { מתוך הספר "כימים אחדים" , מפי הדמות 'זיידה' }

פרטים נוספים

הבעה עברית

גבולות השפה הם גבולות עולמך: מה שאין בכוחך לבטא במילים, אין בכוחך גם לחשוב היטב. עמוס עוז

פרטים נוספים

תנ''ך

התנ"ך הוא הספר המפורסם והמשפיע ביותר בעולם ורבים רואים בו יצירת מופת ספרותית וערכית. התנ"ך מאגד בתוכו את פניני התרבות היהודית, הנערצים הן על ידי העם היהודי והן על ידי עמים אחרים ותרבויות אחרות ברחבי העולם.

פרטים נוספים

הסטוריה

הִיסְטוֹרְיָה היא תיאור אירועי העבר. המילה היסטוריה מקורה במילה היוונית הקדומה: ἱστορία, שמשמעה: "תיעוד" או "חקירה". המילה היוונית היסטוריה נעשתה נפוצה כמתארת אירועים והתרחשויות חשובות לאחר שהרודוטוס קרא כך לספרו על מלחמת פרס-יוון. המילה האנגלית "Story", סיפור, התפתחה מן המילה הקדומה. במיתולוגיה היוונית המוזה קליאו הייתה האחראית על ההיסטוריה. מאז יצר האדם את הכתב שאף לתעד אירועים שונים בחייו ובחיי סביבתו. בתחילה, בעזרת לוחות חרס ופפירוסים ובהמשך על ידי סופרים שתיעדו את המדינה, הכלכלה והחברה בכ

פרטים נוספים

אזרחות

אזרחות באה לתאר השתייכות, השתייכותו של אדם אל החברה המאורגנת. השתייכות זו מחייבת קבלת החובות והזכויות.

פרטים נוספים