תנועת הצופים

תנועת הצופים היא תנועה חברתית כלל עולמית. מטרתה היא לפתח אנשים צעירים גופנית ורוחנית כך שהנוער יוכל לקחת מקום מועיל יותר בחברה. מטרה זו מושגת באמצעות חינוך בלתי פורמלי עם דגש על פעילויות מעשיות בחוץ, בטבע. כיום כוללת התנועה למעלה מ-42 מיליון חברים ב-217 מדינות וטריטוריות.

פרטים נוספים

כנפיים של קרמבו

'כנפיים של קרמבו' היא תנועת נוער לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים. פעילי התנועה לא רואים בפעילותם 'עשייה התנדבותית', אלא עשייה חברתית וחווייתית-למען עצמם ולמען אחרים, מתוך אמונה כי לכל הילדים-ללא הבדלי יכולת, מוצא, דת או מגדר, יש צורך משותף. כל הילדים רוצים וצריכים להרגיש שייכות חברתית.

פרטים נוספים

מש''צים

מסגרת מדריכי השל"ח הצעירים נועדה לגבש שכבה איכותית, משפיעה ומובילה בקרב הנוער. המש"צים פעילים בתוך בית הספר בפעילויות חברתיות שונות- ובשדה במסגרת פעילויות השל"ח (שדה-לאום-חברה) והטיולים השנתיים.

פרטים נוספים

ארגון איגי

ארגון הנוער הגאה הוא היחיד בארץ הנותן מענה לנוער להט"ב ואשר פעילותו מוכרת ע"י משרד החינוך. צעירים יכולים למצוא באיגי אוזן קשבת ומקום לשאול שאלות ולהביע זהות מגדר ונטיה מינית ללא חשש. המטרה המרכזית של הפעילויות היא לייצר תחושת שייכות לקהילה הישראלית בכלל והלהט"ב בפרט, להעצים, להניע מעורבות חברתית ולפתח מנהיגות צעירה.

פרטים נוספים