י' אלול תשע"ז

‏1 ספטמבר 2017

הימים שעוד נכונו לנו 
שיהיו נכונים, שיהיו רכונים 
שיהיו מעלינו כמו כפות תמרים.

                                עדית פאנק 

 

תלמידים, מורים, עובדים והורים יקרים,

אני שמח להצטרף למשפחת "אהל שם", תיכון יוקרתי בעל מסורת מפוארת שורשית וארוכת שנים. מהפגישות שקיימתי עם בעלי תפקידים למדתי כי הגעתי לבית ספר בו מורים ועובדים מקצועיים, מחוייבים ומסורים, הרואים את טובת התלמידים למול עיניהם.

אני מאמין כי התקופה המורכבת שעברה ועדיין עוברת על בית הספר בחודשים האחרונים תחלוף, ונשוב לאווירה טובה ובריאה שתאפשר המשך עבודה מבורכת ומאומצת לטובת כלל קהילת בית הספר - זהו האני מאמין שלי. זהו האני מאמין של כולנו.

 

במהלך חופשת הקיץ התבצעה עבודה רצינית ומשמעותית בשלושה היבטים:

בהיבט החינוכי - הצוות המוביל בבית הספר עמל על תכנית פדגוגית, חברתית – ערכית שתנחה ותוביל את הפעילות הלימודית ותשפר את האקלים הבית ספרי. הוכנו תכניות לחיזוק ולליכוד השורות בקרב צוותי ההוראה ונקלטו כ – 20 מורים חדשים ואיכותיים ומספר אנשי מנהלה נמרצים.

בהיבט הארגוני – בהנחיית ראש העיר רמת גן ובתמיכת הנהלת אגף החינוך השגנו תוספת תקציבית משמעותית לטובת פתיחת כתה נוספת בשכבה ט' החדשה הבאה בשורותינו, וזאת כדי להקל על הצפיפות בכיתות.

בהיבט הפיזי – כחלק משיפוצי הקיץ והתקציבים המיוחדים שהועמדו לטובת בית הספר על ידי אגף החינוך, התבצעה עבודה מאומצת לשיפור תשתיות ביה"ס, פתיחת קפיטריה חדשה לרווחת התלמידים, צביעת הכיתות, הנגשת המתקנים הבית ספריים לבעלי מוגבלויות, טיפול במזגנים ושידרוגם, בדיקת בטיחות המתקנים הבית ספריים, וטיפול אגרונומי מקצועי והכרחי בעצים הנגועים בחידקונית הדקל העלולה להביא לסכנת קריסתם, כולל נטיעת עצים חדשים במקומם.

 

תלמידים והורים יקרים, בזמן הקרוב יכונס ועד הורים מוסדי לשנת הלימודים תשע"ח, ועד עימו יפעל צוות בית הספר בשיתוף פעולה וביחסי אמון מחודשים. אני מקווה שאופן פעולה זה יחזיר את האמון ההדדי לו כולנו זקוקים ויאפשר שיח בו קיימות מצד אחד פתיחות והקשבה, ומהצד האחר הבנה שישנם תחומים כגון התחום הפדגוגי והמקצועי על כל המשתמע ממנו, שהינם באחריותו המלאה של הצוות הבית ספרי. 

 

אני מבטיח לכם תלמידים והורים, שאנו בבית הספר פועלים כצוות מלוכד על מנת להחזיר את ימי הזוהר, את השותפות ואת האמונה בצדקת הדרך, בייעוד שלנו כאנשי חינוך, בסיבה הבסיסית למענה בחרנו בחינוך: עתיד בטוח, נכון וערכי לקהילת התלמידים הבאים בשערי הבית הזה.

 

ברוכים הבאים תלמידי ט' החדשים. ברוכים הבאים תלמידי בית הספר כולם.   

מי יתן ותתחדש עלינו שנה טובה ומתוקה.

 

 

ישראל וילוז'ני

מנהל בית הספר